Warsztaty rozwojowe
Zapraszamy na nasze warsztaty rozwojowe, które są skierowane zarówno dla dorosłych, w tym rodziców, kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Celem tych spotkań jest rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i budowanie zdrowych relacji międzyludzkich. Oferujemy różnorodne programy rozwojowe.

Warsztaty dla Rodziców
JAK MÓWIĆ? JAK SŁUCHAĆ? (Szkoła dla Rodziców cz.1) przeznaczony jest dla rodziców dzieci w każdym wieku.
Jak Przestać Krzyczeć na Dzieci: Naucz się, jak skutecznie zarządzać emocjami i reagować spokojnie w trudnych sytuacjach?
Jak Skutecznie Mówić "Nie" z Czystym Sumieniem: Odkryj techniki asertywnej komunikacji, które pozwolą Ci ustalać zdrowe granice?
Wspieranie Dzieci w Radzeniu Sobie z Emocjami: Dowiedz się, jak pomagać dzieciom w rozpoznawaniu i zarządzaniu ich uczuciami.
Kształtowanie Pozytywnego Nastawienia do Siebie i Życia: Poznaj metody wspierania pozytywnej samooceny i optymistycznego podejścia u dzieci.
Radzenie Sobie z Kłótniami, Atakami i Problemami: Naucz się, jak rozwiązywać konflikty i problemy w sposób konstruktywny.
Dziecko w Relacjach (Szkoła dla Rodziców cz.2), jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie z innymi tak, aby samemu żyć z godnością, przeznaczony jest dla Rodziców dzieci w każdym wieku.
Skąd, tak naprawdę, bierze się zazdrość między dziećmi? Jak reagować, gdy dzieci ją okazują: „Mamo, po co Ty ją w ogóle urodziłaś!?” „Nienawidzę go, nie chcę takiego brata”? Jak pomóc dzieciom radzić sobie z innymi trudnymi emocjami w relacji z rodzeństwem?
Dlaczego tak ważne jest, aby nie porównywać dzieci między sobą? Kiedy i w jakim celu to robimy? Czym zastąpić porównania?
Czy zawsze dawać po równo? Jak reagować na: „On ma więcej”, „Mamo to nie fair”, „Ją bardziej kochasz!”? Jak dzielić swój rodzicielski czas, uczucia, uwagę – aby było sprawiedliwie?
Jak zachęcać dzieci do dzielenia się, szanując ich prawo do własności i intymności? W jaki sposób reagować, gdy dzieci nie chcą się dzielić i walczą ze sobą?
Czy rywalizacja między rodzeństwem jest nieunikniona? W jaki sposób zachęcać dzieci do współdziałania i nie nasilać rywalizacji pomiędzy nimi? Jakie są korzyści i negatywne skutki rywalizacji?
Jak pomóc sobie i dzieciom kiedy się biją? Jak to wytrzymać? Co robić, jeśli Twoje interwencje nie przynoszą rezultatów?
Jak wspierać dzieci w samodzielnym rozwiązywaniu trudnych konfliktów, tak, aby każde z nich czuło się „wygrane”? Jak uwolnić siebie od roli mediatora i sędzi w konfliktach dzieci?
Rodzice Nastolatków (Szkoła dla Rodziców cz.3), przeznaczony dla Rodziców dzieci w okresie adolescencji, czyli obecnie od 8 do 25 r.ż.
Jak lepiej komunikować się z nastolatkiem i wychodzić poza destrukcyjne cykle zemsty i poczucia winy, wynikające z walki o to, czyje będzie ostatnie zdanie i budować relacje oparte na szacunku?
Porozmawiamy o objawach wejścia w nastoletni wiek, zmianach, jakie wtedy zachodzą – czyli po czym poznać, że twoje dziecko staje się nastolatkiem?
Poznasz inną perspektywę patrzenia na nastolatka;
Zastanowimy się gdzie jesteś i gdzie chcesz dotrzeć z twoim nastolatkiem?
Poznasz swój styl rodzicielstwa;
Poznasz 7 sposobów na budowanie więzi z nastolatkiem podczas gdy on ćwiczy indywiduację.
Warsztaty dla Dzieci:
Akademia Mocy cz.1 - Moc Emocji
Akademia Mocy cz.2 - Moc Relacji
Akademia Mocy cz.3 - Moc bycia Sobą
Warsztaty, które wspierają dzieci w rozwoju emocjonalnym, wzmacniają wiarę w siebie i budują poczucie własnej wartości.
Celem spotkań jest:
- nauka lepszego radzenia sobie z emocjami, stresem, budowanie poczucia własnej wartości, adekwatnej samooceny,
- wzmacnianie w dzieciach wiary w siebie,
- budowanie dobrych relacji z innymi,
- nauka asertywnego reagowania w sytuacjach trudnych: odmawiania, konfliktów.
Praca nad poczuciem własnej wartości i pewnością siebie jest w naszym programie oparta na rozwijaniu samoświadomości. Co to oznacza? Chodzi nie tyle o to, żeby dzieci lepiej radziły sobie z trudnymi sytuacjami, ale o to, aby w tych trudnych sytuacjach lepiej radziły sobie ze sobą. Dzięki temu m.in. wzrasta pewność siebie i poczucie własnej wartości.
Na spotkaniach dzieci świetnie się bawią, a jednocześnie rozwijają umiejętności niezbędne do tego, by coraz lepiej rozumieć siebie i innych, nabrać pewności siebie, odwagi, samoakceptacji.
Niektóre metody wykorzystywane w trakcie zajęć "Akademia Mocy" to: DRAMA - proste ćwiczenia oraz rozbudowane gry i zabawy dramowe, praca z ciałem, nauka relaksu, refleksje, działania w grupie i inne.
Po warsztatach Akademii Mocy, dzieci mają MOC i potrafią rozpoznawać swoje emocje, i wiedzą, że radość trzeba wyradować, smutek wysmucić, złość wyzłościć, a strach wystraszyć!
Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat. Praca w grupach 8-10 osób. Warsztaty (1,5h) odbywają się raz w tygodniu w siedzibie SECRET albo w szkole, po zajęciach lekcyjnych.
Zapewniamy:
- rozwój umiejętności społecznych Twojego dziecka,
- 10 spotkań z wykwalifikowanym trenerem,
- informację mailową dla rodziców po każdym warsztacie,
- możliwość bieżącego kontaktu z trenerem,
- materiały.
Grupy i warsztaty Wzmacniające dla Rodziców
ADHD, Autyzm, Asperger: Specjalistyczne warsztaty dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami. Zdobądź wiedzę i umiejętności, które pomogą Ci wspierać rozwój Twojego dziecka.
Grupa dla Rodziców, Opiekunów: Moje spektrum możliwości. Grupa półotwarta.
Jesteś mamą, tatą, opiekunem dziecka, które wyróżnia się na tle innych, „normalnych” dzieci? Może Twoje dziecko biega zamiast chodzić, trudno mu usiedzieć w jednym miejscu, jest dynamiczne i żywe, jest bardziej niż inne ciekawe świata i niecierpliwe w jego namacalnym odkrywaniu? Może łatwiej mu wpaść w złość i trudniej nad nią zapanować przez co spotykają go i Ciebie często trudne sytuacje w relacjach z innymi? Może trudno mu zapanować nad organizacją, pamiętać o zadaniach i trudno utrzymać koncentrację na nich? Może masz wrażenie, że jego reakcja emocjonalna jest jakby „przesadzona”, „za duża”, gubisz się i nie wiesz o co chodzi? Może usypianie i wstawanie to dwa wyzwania Waszej codzienności? …
…może… jeszcze inne zachowania, reakcje i sytuacje powodują, że czujesz bezsilność i bezradność, reagujesz nie tak jak chcesz i potem czujesz się winna/y. Z każdym kolejnym dniem w ciągłej gotowości i napięciu masz poczucie mierzenia się z czymś czego końca nie widać. Nierzadko towarzyszą Tobie dobijające spojrzenia i komentarze bliskich i obcych z otoczenia. Zastanawiasz się co robisz nie tak, szukasz odpowiedzi, czasami podejmujesz się wykonania diagnozy. Dowiadujesz się, że Twoje dziecko ma spektrum, a razem z nim całą paletę możliwości. Podejmujesz wysiłki dla niego, jeszcze większą mobilizacja u Ciebie, napięcie, działanie, nadzieja na zmianę, na lekkość w byciu przy dziecku. Kochasz je całym sercem jednak przychodzą takie chwile, że nie widać i nie czuć tego od Ciebie. Bo na powierzchni jest zmęczenie, bezsilność, napięcie, gotowość, smutek, złość, lęk …
Chcę, abyś wiedziała/ł, że to Ty także możesz potrzebować wsparcia dla samej, samego siebie. Pomocy, aby móc i umieć być obok swojego dziecka kiedy tego potrzebuje najbardziej. Możesz potrzebować nauczyć się tego jak być, jak nie tracić siebie. To jest OK, że nie wiesz, że czujesz to co czujesz. Dlatego zapraszam Ciebie do grupy dla rodziców dzieci ze spektrum możliwości, gdzie otrzymasz wsparcie, zrozumienie i poznasz doświadczenia innych, dowiesz się jak sobie radzić w różnych sytuacjach, będziesz mogła/ł w bezpiecznej przestrzeni podzielić się swoimi trudnościami i potrzebami, gdzie przede wszystkim spotkasz i zobaczysz sam/a siebie.
Spotkania odbywają się co 2 tygodnie. Czas trwania 2 godziny.
Zapewniamy:
- bezpieczną i poufną przestrzeń,
- spotkań z certyfikowanym psychoterapeutą,
- udział specjalistów z różnych obszarów,
- wsparcie grupy
Grupa Superwizyjna dla Rodziców, Opiekunów. Grupa półotwrata.
Bycie rodzicem jest jak podróż bohatera. Ciągłe odkrywanie coraz więcej dotąd nieznanych obszarów siebie. Dostrzegania swoich możliwości jak i również ograniczeń. Doskonalenie umiejętności balansu pomiędzy ochroną a wsparciem w samodzielności, lękiem a odwagą, potrzebami swoimi a potrzebami swoich dzieci. Droga ta nigdy nie jest do końca sprecyzowana, a pewne jej fragmenty potrafią zaskakiwać chwilami doprowadzając do skraju własnych możliwości. Podróż ta pozwala nam doświadczać spektrum emocjonalnego bycia w świecie. Spotkania superwizyjne to przestrzeń gdzie Ty Drogi rodzicu będziesz miał możliwość przyjrzenia się swojej własnej Podróży Bohatera.
Bycie Rodzicem stanowi wyzwanie, bycie świadomym Rodzicem jest dopiero wymagające. Bo kiedy już wiesz jakim rodzicem chcesz być, poczytałeś, posłuchałeś, wziąłeś udział w warsztatach i to może nie jednych…i wiesz już kiedy działasz nie tak jak zaplanowałeś, wyobrażałeś sobie, albo robisz tak jak się uczyłeś a tu nie działa, bez efektu, nada, zero zmiany – to dopiero możesz doświadczać frustracji a czasami i mocniejszych emocji. Nierzadko wzmacnianych przez osoby z otoczenia, które od samego początku Twojej zmiany w byciu rodzicem, czekają tylko na każde Twoje niepowodzenie i odpowiednio je wzmacniają.
I co dalej?
Zwątpienie czy to ma sens, czy w ogóle może zadziałać…albo kolejne warsztaty, książki, webcasty, podcasty …a może zamiast tego dołączysz do grupy, naszej grupy superwizyjnej, gdzie spotkasz się z innymi świadomymi rodzicami, którzy bez oceniania razem z Tobą będą poszukiwać przyczyn i rozwiązań jak się okaże nie tylko Twoich wyzwań.
Naszą grupę poprowadzi Anna Wójcik-Pruszyńska i Sylwia Urbaś. Realizatorki programu Szkoły dla Rodziców, mamy własnych i nie tylko dzieci, dla których najważniejsze jest ich dobro. Kobiet, które wiedzą, że najpierw maseczka dla Rodzica a potem dla Dziecka.
Spotkania odbywają się co 2 tygodnie. Czas trwania 2 godziny.
Grupy i warsztaty Interpersonalne
Dla Kobiet: Skupiamy się na budowaniu pewności siebie, rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i radzeniu sobie ze stresem.
Grupa: Krąg kobiet: cykliczne co miesięczne spotkania półotwartej grupy interpersonalnej kobiet. Celem spotkań jest odkrywanie, poznawanie, doświadczanie siebie w relacjach z innymi kobietami. Spotkania dla kobiet, które:
tęsknią za pobyciem ze swoimi autentycznymi emocjami i uczuciami,
mają potrzebą zadbania o własne ciało, a często nie wiedzą jak to robić,
wracają do pytania dlaczego tak, a nie inaczej wyglądam i co się za tym kryje?
myślą o tym, jak wyrażają się swoim ciałem i dlaczego ich samopoczucie wygląda tak, a nie inaczej,
przeczuwają, że to co się w nich emocjonalnie wydarza wpływa na: postawę ciała, styl poruszania się, choroby które ich dotykają.
Rozmawiamy i wymieniamy się sobą, wzmacniając siebie nawzajem w byciu sobą, kobietą. Celem spotkań jest budowanie społeczności autentycznych i pewnych siebie i swojej mocy kobiet.
Dla Mężczyzn: Pomagamy w rozwijaniu umiejętności interpersonalnych, zarządzaniu emocjami i budowaniu zdrowych relacji.
Dla Osób Współuzależnionych: Wsparcie dla osób żyjących w związkach z osobami uzależnionymi. Uczymy, jak dbać o siebie i swoje granice, jednocześnie wspierając bliskich w ich trudnej drodze do zdrowia.
Nasze warsztaty to doskonała okazja, aby zdobyć praktyczne umiejętności, które pomogą w budowaniu harmonijnych relacji rodzinnych i osobistych. Dołącz do nas i odkryj, jak możesz wzmocnić siebie i swoich bliskich!